Numan Kurtulmuş’a ‘Kaybetmeye hazır mısınız’ sorusu: ‘Karara saygılıyız’

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV’de gündeme dair konuştu.

Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Kurtulmuş’a “Kaybetmeye hazır mısınız? Sandıkta yenilirseniz Türkiye demokratik bir olgunlukla bu geçiş sürecini tamamlayabilir mi?” diye soruldu.

Kurtulmuş, “Bu soruyu aslında diğerlerine sormanız lazım. Biz demokrasiyi içselleştirerek, demokrasi konusunda hengameleri vere vere bugünlere kadar ulusal siyaset geleneğinin bugünkü temsilcileriyiz” cevabını verdi.

Kurtulmuş, kelamlarına şöyle devam etti:

“Yeri geldi merhum Menderes darağacında asıldı, yeri geldi merhum Özal, ‘Çankaya’nın düşmanı’ dendi. Türkiye’de iktidar partileri, ana muhalefet partisi kapatıldı. 27 Nisan muhtırasını bir cümle ile geçiyoruz lakin o günün e-muhtırayı verenler telefonları kapatıp, kaçtı gitti. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği bir şey var, biz kefenlerimizi giydik, siyaset yaptık. Tarihî bir hesaplaşmanın içine girmek istemem. 27 Mayıs, 28 Şubat, 27 Nisan’ın üstündeki örtüyü açtığınız vakit antidemokratik güçlerin kimler olduğu, Cumhuriyet mitinglerinde orduyu kimin misyona çağırdığı ayan beyan ortadadır. Milletin üstünde bir tek kelam söylemedik, bundan sonra da söylemeyiz. Sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın. O karara saygılıyız.”

‘AT PAZARLIĞI KATİYEN OLMADI’

Cumhur İttifakı’nın meselesiz halde ilerlediğini anlatan Kurtulmuş, “Bunun temel nedeni, BBP, Yeniden Refah Partisi katılınca al-ver pazarlığı olmadı. ‘Sana cumhurbaşkanı yardımcılığı, sana milletvekilliği, sana bakanlık’ üzere bir at pazarlığı mutlaka olmadı. Sayın Bahçeli’ye bu davranışından dolayı teşekkürü borç biliyorum. Birebir biçimde Tekrar Refah Partisiyle de olmadı. Bu partilerin her birisi farklı siyasi programları olan fakat bir fikir etrafında birleşmiş olan siyasi partiler. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 4 parti Sayın Cumhurbaşkanımız için gerçekten samimi bir çabanın içerisindeler” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir