Marek Hamsik’ten Dünya Kupası tahmini: İki favorim var!

HAMSIK DÜNYA KUPASI FAVORİLERİNİ AÇIKLADI

Trabzonspor’un Slovak yıldızı Marek Hamsik, açıklamalarda bulundu. Geçen dönem elde ettikleri muvaffakiyetleri tekrarlayabileceklerine inandığını söyleyen Hamsik, Dünya Kupası’ndaki favorilerini de açıkladı. İşte detaylar…

‘GEÇMİŞ MUVAFFAKİYETLER GEÇMİŞTE KALIYOR’

Trabzonspor’un Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen ortada Antalya’da gerçekleştirdiği kampta Slovak oyuncu Marek Hamsik, basın mensuplarına açıklamada bulundu. 35 yaşındaki oyuncu geçen sene tarih yazdıklarını, hem ligi kazanıp hem de Üstün Kupa zaferi yaşadıklarını hatırlattı. Hamsik, “Takımımız için çok değerli anlardı. Geçmiş muvaffakiyetler geçmişte kalıyor, önümüze bakmamız gerekiyor. İnanırsak bu sene de geçen sene yaptığımız başarıyı tekrarlayabiliriz” dedi.

‘ZİRVEYLE ORTAMIZDA 6 PUAN FARK VAR’

Aranın kendileri için değerli olacağını vurgulayan deneyimli orta saha, şöyle devam etti:”Verilen orta dönemin geri kalanına daima birlikte hazırlanabilmemiz için güzel bir fırsat oldu. Geçen sene lige çok güzel bir başlangıç yapmıştık ve sonuna kadar bunu sürdürüp en dorukta yer almıştık. Bu sene daha farklı oldu. Lig biraz daha yarışmacı. 8 kadronun 7 puanlık farkla sıralandığını görüyoruz. Bizim de dorukla ortamızda 6 puan fark var. Kapanabilir bir fark, yalnızca çalışmamız ve inanmamız gerekiyor.”

‘EN DÜZGÜN SAVUNMA YAPAN LİGİ KAZANIR, ŞAMPİYON OLUR’

Rakamlar üzerinden bakılınca orta alanda rakibi karşılamada güzel olmadıklarının hatırlatılması üzerine Hamsik, “Bunun üzerine konuştuğunuzda düzgün olmadığını görüyorsunuz lakin bilinen bir kelam vardır; en uygun savunma yapan ligi kazanır, şampiyon olur. Bunun üzerine çalışacağız ve bu durumu daha uygun bir hale getireceğiz” diye konuştu.

DÜNYA KUPASI FAVORİLERİNİ AÇIKLADI

Marek Hamsik, futbol mesleğine devam edip etmeyeceğine dönem sonunda ailesiyle oturup karar vereceğini vurguladı. Hamsik, Dünya Kupası’yla ilgili de “Dünya futbolunda en büyük turnuvadan bahsediyoruz. Bir seyirci olarak tüm maçları izlemeye çalışıyorum. 2 favorim var; Brezilya ve Arjantin’in yeterli kadrolar olduklarını ve kupayı kazanacaklarını düşünüyorum lakin asla bilemeyiz. Daima birlikte izleyip göreceğiz” dedi.

YENİ MUKAVELE AÇIKLAMASI

Trabzonspor’un ağlarında gördüğü 29 golün 17 adedinin set atağından geldiğine yönelik soruyu da yanıtlandıran Marek Hamsik, “Sadece sayılar üzerinden konuştuğumuz vakit doğal ki âlâ olmadığımızı görebiliriz. Her vakit söylenen bir şey var, âlâ olan kazanır. En düzgün savunma yapan ekip şampiyon olur. Bunun üzerine biz de çalışacağız. Yaz dönemine kadar Trabzonspor ile bir kontratım var. Bunu tamamlamak istiyorum. Dönem sonunda ailem ile oturarak neyin daha âlâ olduğuna birlikte karar vereceğiz” cümlelerine yer verdi.

TRABZONSPOR’DA İKİNCİ BAHARINI YAŞADI

Geçtiğimiz dönem Trabzonspor formasıyla birinci şampiyonluğunu yaşayan Marek Hamsik, bordo-mavili forma altında 48 maçta misyon yaptı. Marek Hamsik kelam konusu müsabakalarda 4 gol atarken 3 asist yaptı.

YENİ ÜYE OLAN HERKESE 20 TL ARMAĞAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir