Facebook’ta hayal alemi: 25 bin kişilik grup Kılıçdaroğlu kazanmış gibi davranıyor

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen seçmenler, seçimin kaybedilmesinden akabinde Facebook’ta “Kılıçdaroğlu kazanmış üzere davranıyoruz” kümesinde farklı paylaşımlar yapıyor.

10 Haber’den Hazar Dost’un haberine nazaran, kümede 25 binden fazla kişi, paylaştıkları gönderilerle Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatleri gerçekleşmiş üzere davranıyor, o durumu ‘gerçek’ kabul edip ona nazaran paylaşım yapıyor. Kapalı olan kümeye girebilmek için moderatörler tarafından kabul edilmeniz gerekiyor.

DAHA EVVEL MUHARREM İNCE İÇİN AÇILMIŞ

2018’de kurulan küme daha evvel de benzeri içerikler üretiyordu. Muharrem İnce’nin 2018’deki yenilgisinin akabinde açılan küme, artık öbür bir muhalefet adayının yenilgisi üzerine etkinleşti.

Grupta iktisadın toparlanmış olduğu duruma örnek veren kullanıcılar, “Şaka mı? az evvel 26 kuruştan aldım doları. Dün annem 20 kuruştan almış. Resmen dolandırıldım. Nereye şikayet edebilirim?” diyerek rekor düzeye çıkan Dolar/TL kurunun düştüğünde yaşanabilecekleri anlatıyor.

Bir diğer kullanıcı Mettalica’nın Türkiye’ye geldiğini ve biletlerin 50 TL olduğunu söylüyor.

Alkol fiyatlarındaki astronomik artış da gruptakilerin gündeminde. Bir kişi akşam yapacağı cümbüş için 20 TL karşılığında beş şişe alkol aldığını belirtirken kümedeki iştirakçilere, “Yanına atıştırmalık ne alınır?” diye soruyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin her yıl düzenlediği Greencard çekilişini Türkiye’ye uyarlayanlar da var. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması üzere paylaşılan görselde, ‘Herkesin Türkiye’ye gelmek istemesi nedeniyle’ Türk vatandaşlığı için çekiliş yapıldığı belirtiliyor.

Gruptaki paylaşımlar, gün geçtikçe artıyor. Günde en az 30 kişi kümeye katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir