Ekrem İmamoğlu: Baş müfettiş görevden alındı, yerine AKP’li militan getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen terör soruşturmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu…

Toplantıya CHP’den Muharrem Erkek, UYGUN Parti’den Bahadır Fazilet, DP’den Mustafa Serhan Yücel, Gelecek Partisi’nden Serap Yazıcı, Saadet Partisi’nden Bülent Kaya da basın toplantısına katıldı…

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

*Önce siyasi yasak ve mahpus kararı aldığım dava, akabinde büyükşehir belediyesine yönelik kelamda terör soruşturmasının tamamlanıp sürecin isimli makamlara teslimi…

*Bugün sizlere İçişleri Bakanlığı’nın soruşturmasıyla ilgili detaylı ve yeni bilgiler vereceğim.

Bakan terörist tespiti yapmış ancak 8 ay boyunca terörist diye sav ettiği şahısları işten çıkarmamış. Burada Sayın Bakan, terörist diye sav ettiği bireyleri işten çıkarmayarak vazife hatası işlemiş midir?

*Bu süreçte devletimizin istediği her türlü bilgi ve doküman anında yetkili makamlarla paylaşıldı. İBB, talep edilen her bilgiyi soruşturma makamlarına sundu. Bu süreçte de bilgilendirme tek taraflı yürüdü.

*Tarafımıza rastgele bir bilgi sunulmadı. Soruşturmanın kıymetli bir detayı daha var. Mülkiye müfettişleri İBB’ye geldiğinde 8 kişilik grubun başında ismini vermeyeceğim, bir öteki baş müfettiş vardı.

*Heyet, bir müddet incelemeyi bu baş müfettiş başkanlığında yaptı. Her nedense yaza yanlışsız müfettiş heyet başkanlığından alındı ve Ankara’ya çekildi. Heyetin yeni başkanı kim oldu biliyor musunuz?

*Görevden alınan baş müfettiş yerine kim getirildi biliyor musunuz? Bir periyot AKP’den milletvekili adayı olan bir kişi.

*Ben İBB adayı olduktan sonra, Beylikdüzü’ndeki dönemimle ilgili 28 farklı soruşturmayı açan kişi. Arif Yıldırım isimli militan AKP’li bir zat-ı muhterem, heyet başkanı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir